7

Okolie Banskej Štiavnice

Preskúmajte naše krásne mesto

8

Banská Štiavnica a okolie

8

Naše mesto a jeho okolie je plné zaujímavých miest a pamiatok, ktoré jednoznačne stoja za návštevu.

Ak dávate prednosť spoznávaniu krás mesta, ani tu vás Banská Štiavnica nesklame. Naše apartmány sa nachádzajú priamo v centre a mnohé pamiatky sú v pešej vzdialenosti. Určite sa oplatí vidieť naše námestie či Starý zámok o kúsok vyššie. Pre romantikov odporúčame aj večernú prechádzku mestom, ktorú môžete zakončiť v niektorej z mnohých kaviarní v centre. Banská Štiavnica je bývalé banícke mesto – preto ponúka zážitky aj dobrodruhom – napríklad návštevu bývalej banskej štôlne spojenú s návštevou banského múzea v prírode. Toto a ešte oveľa viac vás čaká v našom krásnom meste!

Koncentrácia historických pamiatok v našom meste je naozaj vysoká. Aby ste ich preskúmali všetky, určite nebude stačiť jeden víkend, či týždeň. Mesto je navyše obklopené krásnou prírodou, ktorá vám svojou rozmanitosťou vyrazí dych. Vysoké kopce a husté lesy, priezračné jazerá a široké lúky, ktoré sa oplatí preskúmať. To všetko a ešte viac na vás čaká v Banskej Štiavnici.
V lete sú naše jazerá ideálnym miestom na oddych pri vode – či už ste plavec alebo preferujete celodenné chytanie bronzu. K jazerám sa dá dostať pešo, taxíkom alebo na požičaných bicykloch. Možností je naozaj veľa. Nemusíte sa báť, že na jazere budete hladovať – väčšina jazier má stánky s rôznym občerstvením. Ak však chcete mať istotu, nezaškodí si so sebou niečo zabaliť.

Obľúbené apartmány

8

Apartmán č.3

Apartmán so spálňou, kuchynkou a priestorom na posedenie.
Viac informácií

Apartmán č.14

Útulný apartmán pre 2 osoby. S manželskou posteľou a pohovkou.
Viac informácií

Apartmán č.11

Apartmán s manželskou posteľou, kuchynkou a priestorom na posedenie.
Viac informácií